JARY TAUBER - Nedělní koncerty 2023

Koncerty na náměstí
Kdy (od-do): 30. 7. 2023 18:00 - 19:00
Kde: Havlíčkovo náměstí, Havlíčkův Brod 58001
Žánr: Jiná akce, Koncerty, Společenské
Pořádá: město Havlíčkův Brod
Web: https://tic.muhb.cz/kalendar-akci/
Email: icentrum%z%muhb.cz
Telefon: 569497109
Adresa pořadatele (sídlo): Havlíčkovo nám. 57, Havlíčkův Brod 58001

Akce je zdarma 

Kladenský kytarista, zpěvák a skladatel Jary Tauber, který je čerstvým držitelem hudebního ocenění Objev roku 2022, vydal  své debutové album Tolikrát. Nechybí na něm ani stejnojmenná rocková píseň postavená na kytarovém riffu, na které se spolu s ním podílel Petr Janda. Právě s frontmanem skupiny Olympic Tauber absolvoval i úspěšné turné po USA, Austrálii a Novém Zélandu. Dynamickou skladbu hrají i rádia.

Kladenský muzikant se stal držitelem titulu Objev roku na Českém rozhlasu Dvojka. Při předávání cen Legendy Nočního proudu 2022 v Paláci Žofín byl ve společnosti dalších oceněných hudebních stálic. „Noční proud vysílá Český rozhlas už třicet let a ceny si vážím tím spíše, že jde o veřejnoprávní rádio a dostal jsem ji od profíků, kteří hudbě skutečně rozumějí," říká Tauber.

V zahraničí si zahrál díky Petru Jandovi, s nímž se před lety seznámil na konzervatoři, kde studoval. Od té doby je pojí pracovní vztah i přátelství. „Jinak bych si na začátku své kariéry v Americe asi horko těžko zahrál. Můžu říci, že základna, která mi tam fandí, je někdy hlasitější než v Čechách," vypráví.