HAVLÍČKOBRODSKÉ KULTURNÍ LÉTO 2024 / NAČEVA (s kapelou)

HAVLÍČKOBRODSKÉ KULTURNÍ LÉTO 2024 Havlíčkovo náměstí
Kdy (od-do): 31. 7. 2024 18:00
Kde: Havlíčkův Brod
Žánr: Koncerty, Kulturní akce
Pořádá: Jakub Baloun
Web: www.kluboko.cz
Email: jakub.baloun%z%kluboko.cz
Telefon: +420 727 838 776
Adresa pořadatele (sídlo): Smetanovo nám. 30, 58001 Havlíčkův Brod

17:00 Pohádka

20:00 NAČEVA s kapelou (Brno)

 Projekt Moniky Načevy, přináší zhudebnění básní umělců pronásledovaných minulým režimem z 60. – 80. let. Texty písní tak pocházejí z pera Václava Hraběte, Ivana Martina Jirouse, Pavla Zajíčka, Vladimíry Čerepkové, Věry Jirousové nebo Šárky Smazalové. Roku 2020 vyšlo první stejnojmenné album, v současnosti pracuje kapela pod názvem Načevana nové desce s názvem Jdem temným dnem, která vyjde na podzim roku 2024.

 

V kapele se Monice Načevě podařilo spojit hudebníky a zvukové alchymisty z opačných pólů české alternativní scény - na bicí nástroje Zdeněk Regál Jurčík (Lvmen, Tomáš Palucha, Priessnitz, Kafka band), na klávesy Vojtěch Procházka (Vertigo, Harpreet Bansal, Freetown Quartet, Mikoo, Sisa Feher, Talaqpo) a na basovou kytaru Michal Koval (Masomlejn, Dg 307, s Načevou nahrál album Nebe je rudý).

 

Monika Načeva je výraznou hudební osobností, která se objevila začátkem 90.let jako zpěvačka temných básní Jáchyma Topola. Její dráha je spjatá s kytaristou Michalem Pavlíčkem, se kterým do dnešní doby vystupuje a spolupracuje. K tomu experimentuje v elektronické hudbě, kde spolupracuje se silnými osobnostmi z Čech, Slovenska, ale hlavně z Anglie. Jejím hlavním rysem je práce s básněmi, originální přístup a mimo-žánrová cesta.

 

r