Dospělí dětem

Regionální přehlídka divadelních inscenací pro děti a mládež
Kdy (od-do): 12. 5. 2023 - 14. 5. 2023
Kde: Městské divadlo a kino Ostrov, Na Ostrově 28/1
Žánr: Pro děti
Pořádá: ADIVADLO z.s., Havlíčkův Brod
Web: www.adivadlo.cz
Email: adivadlo.h.brod%z%seznam.cz
Telefon: 739039522
Adresa pořadatele (sídlo): ADIVADLO z.s., Havlíčkův Brod

Zveme všechny kteří mají rádi pohádkové příběhy na pohádkový divadelní víkend.

Jubilejní třicátý ročník odstartuje v pátek 12. května odpoledne přehlídka divadla pro děti a mládež Dospělí (pro radost) dětem. Tři víkendové dny nabídnou malým i velkým divákům desítku divadelních představení od devíti divadelních souborů nejen z Vysočiny, ale také z Pardubic, Hradce Králové, Turnova nebo Čelákovic.

Jednotlivá představení budou uváděna střídavě ve velkém sálu Kulturního domu Ostrov a sále Městského divadla a kina na Ostrově, domácí loutkářský soubor Kráťa v neděli odpoledne zahraje svoji pohádku O pyšné base v budově AZ Centra v parku Budoucnost.

Mezi dalšími inscenacemi uvidí návštěvníci Pošťáckou pohádku, příběh O ošklivém káčátku a několik pohádek o různých princeznách. Nejen pro mládež, ale zcela jistě i pro dospělé diváky je připravena inscenace komické zpěvohry Prodaná nevěsta v podání divadelníků z Úpice, která začne v sobotu v 18 hodin.

Součástí přehlídky je také již tradičně výstava dětských výtvarných prací na téma Moje nejmilejší pohádková postava. Do té poslalo svoje umělecké výtvory na 1800 dětí ze škol a školek z Havlíčkova Brodu ale i dalších měst a obcí z okolí. Výstava bude ve velkém sálu Kulturního domu Ostrov otevřena od středy 10. do neděle 14. května, vždy od devíti do šestnácti hodin. V rámci výstavy bude otevřena i Galerie Stonožka nabízející dětské obrázky z minulých ročníků. Výtěžek z jejich prodeje je opět určen na podporu Dětské psychiatrické nemocnice v Opařanech.

Od pátku do neděle budou odpoledne připraveny také výtvarné dílničky, kde si kdokoliv bude moci vyrobit pohádkovou postavu, třeba právě po vzoru těch, které viděl v některém z představení.