DOKU OKO - malý festival dokumentárních filmů

Malý festival dokumentárních filmů DOKU OKO vám nabídne dokumenty Srdce dubu, Zkouška umění a Návštěvníci
Kdy (od-do): 8. 4. 2023 15:00
Kde: Klub Oko Havlíčkův Brod
Žánr: Kina, Festivaly, Vzdělávací, Kulturní akce
Pořádá: Jiří Svoboda
Web: https://filmoveoko.cz
Email: jirikuvmail%z%seznam.cz
Telefon: 724 235 840
Adresa pořadatele (sídlo): Smetanovo nám. 30, 58001 Havlíčkův Brod

V sobotu 8. dubna od 15:00 startuje DOKU OKO, neboli malý festival dokumentárních filmů. V průběhu odpoledne a večera se vám představí trojice současných oceňovaných dokumentů.

Festival odstartujeme francouzským dokumentem pro celou rodinu s názvem Srdce dubu, který přináší dechberoucí dobrodružství obyvatel jednoho stromu. Podívaná stvořená pro velké plátno vám otevře oči a vtáhne vás do světa dobrodružných příběhů a zvláštních zážitků.

Poté bude následovat český film Zkouška umění, oceněný letošním Českým lvem za Nejlepší dokumentární film. Jak se v 21. století hledá talent? Adéla Komrzý a Tomáš Bojar v observačním dokumentu mapují talentové zkoušky na pražské Akademii výtvarných umění.

Třetím filmem je snímek Návštěvníci. Mladá antropoložka Zdenka se se svým manželem a třemi syny přestěhuje na Špicberky v Norsku, aby pozorovala, jak se mění život v polárních oblastech. Získala prestižní dvouletý grant na rozsáhlý vědecký výzkum o dopadu globalizace na obyvatelstvo v nejsevernějším městě světa, Longyearbyenu. Poté, co se Zdenka zamiluje do svého nového domova, zjistí, že v Arktidě mizí daleko víc než jen ledovce a permafrost. Prostřednictvím rozhovorů s obyvateli si začíná uvědomovat, jak heterogenní malá místní komunita vlastně je, a postupně odhaluje napětí, které se skrývá pod povrchem.

Přesný časový harmonogram, diskuze a doprovodný program doplníme v nejbližší době.

8. 4. od 15:00 | DOKU OKO – malý festival dokumentárních filmů (Srdce dubu, Zkouška umění, Návštěvníci) | vstup 120 Kč/film, 300 Kč/akreditace | Klub OKO Havl. Brod, Smetanovo nám. 30, www.filmoveoko.cz