Dny otevřených ateliérů na Vysočině

Tradiční akce pro milovníky řemesel a umění se koná napříč Vysočinou.
Kdy (od-do): 7. 10. 2023 09:00 - 8. 10. 2023 18:00
Kde: Havlíčkův Brod
Žánr: Jiná akce, Pro děti, Výstava, Vzdělávací, Kulturní akce
Pořádá: Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod
Web: www.doavysocina.cz
Email: doa%z%muzeumhb.cz
Telefon: +420 605 045 882
Adresa pořadatele (sídlo): Havlíčkovo náměstí 19, 580 01 Havlíčkův Brod

Již po třinácté otevře dveře svých ateliérů, dílen a tvůrčích prostor více než stovka umělců z celého Kraje Vysočina. Nejedná se pouze o profesionální umělce, kteří se uměleckou tvorbou živí, ale i o amatéry, pro které je umění radostí a potěšením. Také budete moci nahlédnout do muzeí a galerií, které vám zprostředkují umělecký zážitek. V neposlední řadě jsou součástí akce i některé základní umělecké školy či jiné zájmové útvary, které vychovávají mladou generaci umělců.

Tradicí několika posledních ročníků je zvolit motto, které jaksi zastřešuje celý ročník. Pro letošní rok jsme vybrali: Krása umění, protože „slovem krásný a dalšími obdobnými výrazy ― půvabný, hezký, ušlechtilý, nádherný či skvělý ― většinou označujeme něco, co se nám líbí.” Právě takto definuje krásu ve své knize Dějiny krásy italský estetik, filozof a spisovatel Umberto Eco. Snažili jsme se přenést motto do podoby katalogu, plakátů a také požádat samotné ateliéristy o jejich pohled na věc. Rozhovory si můžete přečíst v katalogu a zde na našem webu.

Myslíme, že Dny otevřených ateliérů (DOA) jsou skvělá příležitost pro vzájemné sdílení ideálů krásy. Přijměte prosím naše pozvání!
Vendula Marková a Filip Prokop
(organizační tým Dnů otevřených ateliérů na Vysočině 2023)